موسسه اعتباري ثامن ثمره اعتماد شما
شاخه بندی اخبار

موسسات غيرمجاز در ايستگاه آخر / تعيين تکليف سه موسسه غيرمجاز نهايي شد

موسسات غيرمجاز در ايستگاه آخر / تعيين تکليف سه موسسه غيرمجاز نهايي شد

رييس کل بانک مرکزي از نهايي شدن تعيين تکليف آخرين موسسات غيرمجاز خبر داد و گفت: با تفاهم هاي انجام شده بانک هاي «تجارت»، «آينده» و «موسسه اعتباري ملل» مديريت دارايي ها و بدهي هاي موسسات «البرز ايرانيان»، «افضل توس» و «وحدت (آرمان)» را عهده دار شدند.

Date:1396/5/11

به گزارش روابط عمومي بانک مرکزي، ولي اله سيف از قطعي شدن تعيين تکليف آخرين موسسات غيرمجاز خبرداد و گفت: خوشبختانه با اقدامات و تلاش هاي بانک مرکزي تعيين تکليف آخرين موسسات غيرمجاز به سرانجام رسيده است. براساس تفاهم انجام شده، مسئوليت مديريت دارايي ها و بدهي هاي موسسات «البرز ايرانيان» به بانک تجارت، «افضل توس» به بانک آينده و «وحدت (آرمان)» به موسسه اعتباري ملل پس از هماهنگي با مرجع قضايي آغاز مي شود.
رييس شوراي پول و اعتبار با بيان اينکه مسئوليت تأمين هرگونه کسري متوجه موسسان و مديران موسسات غيرمجاز است، عنوان کرد: در حال حاضر بررسي و ارزيابي ميزان دارايي ها و بدهي هاي اين موسسات در دست انجام است و در صورت احراز هرگونه کسري مسئوليت تأمين آن برعهده موسسين و مديران موسسات مورد اشاره خواهد بود و از طرفي مرجع قضايي نيز نسبت به استيفاي حقوق ذي نفعان اقدام خواهد کرد.
وي درباره آخرين وضعيت موسسه البرز ايرانيان يادآور شد: پرونده موسسه «البرز ايرانيان» در حال حاضر در مرجع قضايي مطرح شده است و قطعاً براساس تصميمات قضايي و در صورت نياز، بانک مرکزي آمادگي لازم براي همکاري در اين زمينه را دارد.
سيف با تأکيد بر اتمام فعاليت موسسات غيرمجاز در بازار پولي کشور اظهار کرد: دستاورد حل و فصل و پاک سازي فضاي اقتصادي کشور از موسسات اخلال گري که فعاليتشان هزينه هاي زيادي را بر اقتصاد کشور تحميل کرده، بسيار ارزشمند و قابل توجه است. اين مهم به برکت همکاري و هماهنگي دستگاه قضا، وزارت اطلاعات و نيروي انتظامي و با تلاش مسئولانه و مجدانه همکاران اينجانب در بانک مرکزي حاصل شده است.
عالي ترين مقام بانک مرکزي حذف موسسات غيرمجاز را زمينه ساز انتظام بخشي در بازار پول دانست و گفت: حذف اين موسسات زمينه لازم را براي کنترل حجم نقدينگي و هدايت مناسب نرخ سود فراهم مي آورد و اين امر در نهايت به افزايش اثربخشي سياست پولي، هدايت مناسب تسهيلات نظام بانکي در حمايت از فعاليت‎هاي مثبت توليدي و اقتصادي و نيز اصلاح نظام بانکي منجر خواهد شد.

منبع : بانک مرکزي

روابط عمومي


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 16223
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image